Potvrzení o daru

Potvrzení o daru

Za každý zakoupený Dárkový poukaz obdržíte potvrzení o daru, které můžete uplatnit v daňovém přiznání pro snížení základu daně.

Potvrzení o daru zasíláme na email vždy jednou ročně v lednu souhrnně za dary za celý uplynulý rok.

Pokud již jste naším dárcem a známe Váš email či telefonní číslo, částka darovaná Dárkovým poukazem se Vám přičte k Vašim ostatním darům.

Kontakt pro dotazy, nahlášení změny údajů atp.: info@marysmeals.cz.

 

Kdo má nárok si odečíst dar ze základu daně?

Fyzické osoby (poplatníci daně z příjmů fyzických osob), včetně zaměstnanců, si mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich úhrnná hodnota v daném kalendářním roce přesáhne 2 % ze základu daně nebo činí alespoň 1.000 Kč. V úhrnu lze odečíst nejvýše 30 % ze základu daně (Toto navýšení platí pro rok 2020 a 2021, standardně to bývá pouze 15 %).

(Viz § 15, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů)

Zaměstnanci, jimž daňové vyrovnání zpracovává zaměstnavatel, předkládají potvrzení o poskytnutí daru své mzdové účtárně. Osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ) uplatňují odpočet darů z daní ve svém daňovém přiznání. Zaměstnanci, kteří si podávají vlastní daňové přiznání, uplatňují odpočet rovněž ve svém daňovém přiznání.

Právnické osoby si mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2.000 Kč. V úhrnu lze odečíst nejvýše 30 % z již sníženého základu daně. (Toto navýšení platí pro období 1. 3. 2020 do 28. 2. 2022, standardně to bývá pouze 10 %). Tento odpočet nemohou uplatnit poplatníci, kteří nejsou založeni nebo zřízeni za účelem podnikání. 

(Viz § 20, odst. 8 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů)

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení